•                            

mlb


بیسبال از آن دسته ورزش‌هاست که در سرتاسر جهان علاقه‌مندان زیادی دارد، اما در ایران  این به نوعی مهجور مانده است و کسی پیگیر رقابت‌های جذاب آن نیست. بارها و بارها در فیلم و سریال‌های آمریکایی ورزش بیسبال را دیده‌ایم و شاید به آن علاقه‌مند شده‌ایم، اما پس از جست‌وجو در اینترنت و نبود اطلاعات کافی ، از پیگیری آن ناامید شده‌ایم و به پیگیری سایر ورزش‌های مورد علاقه خود پرداخته‌ایم.

 

ام.‌ال.‌بی یا لیگ برتر بیسبال امریکا (Major League Baseball) مهم‌ترین لیگ حرفه‌ای بیسبال در دنیا است. در سال ۲۰۰۷ میانگین تماشاگران هر بازی این مسابقات بیش از سی‌و‌دو هزار نفر بود و مجموع تماشاگران  مسابقات آن به بیش از هفتاد‌و‌نه و نیم میلیون نفر رسید و  با فاصله‌ای زیاد پربیینده ترین لیگ ورزشی دنیا لقب گرفت. این درحالیست که هفده لیگ کوچکتر بیسبال این کشور هم بیش از چهل میلیون تماشاگر در سال دارند.

 

در خارج از آمریکا نیز نخستین لیگ رسمی بیسبال در خارج از امریکا و کانادا سال ۱۸۷۸ در کوبا شکل گرفت. کوبائی‌ها سابقه درخشانی در بیسبال دارند و تیم‌ملی آنها از هنگام شروع مسابقات بین‌المللی در اواخر دهه ۱۹۳۰ همواره یکی از قوی‌ترین تیم‌های دنیا بوده‌است.از مطرح‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ بیسبال آمریکا و کانادا نیز می‌توان به تیم‌های لس انجلس داجرز، نیویورک یانکیز،  و بوستون رد ساکس اشاره کرد.


خرید اکانت MLB

خرید اکانت MLB با تضمین 3ماهه

خرید اکانت MLB با تضمین 6ماهه

خرید اکانت MLB با تضمین 12ماهه